PREHISTORIA > KENOZOIK


PALEOZOIK
MEZOZOIK
KENOZOIK


BOCHENIEC TOUR - Bocheniec 2015

Stacja Naukowa zamknieta. Słowo ciałem się stało... Ale na szcęście Ptaszyniec dał nam schronienie. Wieczorne grania i śpiewy, nowa droga do Chęcin i jak zwykle mnóstwo poczucia humoru. Na oddziale stawili się: Słomka, Otek, Rafał, Zając, Pablo, Abeta i Michaś.

KAC'N'ROLL - Bocheniec 2014

Kolejny ciekawy eksperyment. W małym składzie ale bardzo wesoły wyjazd. Dużo spacerów (Bocheniec-Małogoszcz, Bolmin-Zajączków-Chęciny), premierowa projekcja filmu z 2012 ;),  ale też dużo rzępolenia i szarpania strun ;). Jedna ciekawa zmiana w rodzaju spożywanych trunków... więcej Jamesona niż piwa... chyba się starzejemy :P  Udział wzięli: Otek, Słomka, Zając, Rafał i Michaś.STREFA MROKU - Bocheniec 2013

T.B.D.


NA DWÓCH KOŁACH - Bocheniec 2012

"A lato było piękne tego roku..." chciałoby się rzec choć wcale takie nie było, ale nie było też takie bardzo złe ;). Pojechaliśmy z rowerami i nawet trochę ich używaliśmy ;). Czasem było ciężko (bo trzeba było pedałować) ale w zasadzie cały czas było wesoło. W tym roku za udział wzięli: Pablo, Otek, Słomka, Grzymas, Sabaj, Zając, Abeta,  Rafał (nowy gość w drużynie ale podobno bardzo się podobało) i Michaś.BROWARMIA - Spóźniona Barbórka 2011
Co tu dużo gadać. Przespaliśmy Barbórkę i musieliśmy sami sobie zorganizować spotkanie w tej intencji... w Browarmii. Nie było źle, ale nie było tylu osób co normalnie na barbórkach ;)

MAM MOKRO - Bocheniec 2011
Wyjazd oczami Słomki

Po raz pierwszy zdarzyło się, iż mimo wklęsającego horyzontu pogoda była dokładnie taka jak w pozostałej części kraju - było zimno i mokro (no ok... w czwartek było słonecznie i ciepło).  Pomimo tego bawiliśmy się świetnie. Z ciekawszych punktów programu... udało nam się dotrzeć do kamieniołomu Małogoszcz, odbyła się projekcja filmów bochenieckich oraz przetestowaliśmy (2x) nową pizzerię w Chęcinach (nawet niezła). Po różnychych perturbacjach nie udało się dotrzeć Klimkowi, ale był z nami duchowo ;). W sumie dojechało nas ośmiu w tym jedna nowa/stara postać z lat studiów - Witek (!!!). Cały skład wyglądał tak: Witek, Otek, Słomka, Pablo, Zając, Abeta, Grzymas i Michaś.


Powitanie wiosny 2011.

Z KOMARAMI ZA PAN BRAT - Bocheniec 2010
Fotki - demo
Tegoroczny wyjazd był inny - jak zwykle ;). Tym razem był on stonowany, spokojny i bardziej kameralny. Ale co najciekawsze to chyba właśnie o to chodzi - w Bocheńcu można się idealnie wyciszyć, oderwać od tłumu, hałasu i problemów - no może nie licząc tłumu komarów.  Po licznych perturbacjach, zmianach terminów, zmianach składu pojechało nas tylko pięciu: Otek, Słomka, Abeta, Pablo i Michaś.

DZIEŃ KOSZULI W KRATĘ - KINOBAR 2010
Powitanie wiosny 2010.

BARKA - Barbórka 2009
Jak to zwykle bywa. Barbórka. Barka. Ludzie z geologii. Tego roku był trochę jakby mniejszy tłum co nie zmienia faktu, że było gwarnie i wesoło.

KLESZCZOBRANIE - Bocheniec 2009
Fotki
Dawno nie jechałem tak zmęczony do Bocheńca i nie wyjeżdzałem z niego równie zmęczony, ale to pewnie wiek ;). Do tego w czasie czwartkowego wyjazdu niebo obraziło się na świat i spuściło nań ogromne ilości wody. Mozolnie przedzieraliśmy się na południe gdzie na szczęście zrobiło się ciepło i deszcz nie dokuczał. Na miejscu dało wyczuć się, że istnienie ośrodka wisi na włosku. Mimo to czas jak zwykle upłynął miło i przyjemnie. Byliśmy na Rzepce, wystawiliśmy nos poza rynek Małogoszcza. Spotkaliśmy trochę fajnych studentów, trochę też mniej fajnych. Niestety zebraliśmy też sporą rodzinkę kleszczy, którą na szczęście dało się eksmitować. Poza tym pomimo różnych zawirowań i okoliczności zebrała się całkiem liczna ekipa:
Klimek, Sokół, Grzymas, Otek, Słomka, Abeta, Pablo, Robert, Zając i Michaś.

DZIEŃ KOSZULI W KRATĘ - ARAB 2009
Powitanie wiosny 2009.

FREAKSHOW - Bocheniec 2008
Fotki
Było gorąco - mikroklimat w rejonie Chęciny-Małogoszcz zawsze to gwarantuje, całkiem długo - zabawiliśmy tam od czwartkowego wieczora do niedzielnego południa i wesoło -  dziewięć rozbawionych mordek to już całkiem głośna kompania. Jak zwykle pokręciliśmy się po okolicy. Odwiedziliśmy Małogoszcz, Bolmin (przy okazji odwiedziłem znajomą wydmę z gliny), Chęciny a w samym Bocheńcu wzięliśmy udział w festynie z okazji Nocy Swiętojańskiej. Z niedowierzaniem a czasem trochę z niepokojem obserwowaliśmy zmiany jakie zachodzą w regionie.
W tym roku do Bocheńca przybyły po raz pierwszy dwie osoby i chyba podobało im się ;). A cały skład przedstawiał się następująco:
Klimek, Czeredys, Grzymas, Otek, Słomka, Abeta, Pablo, Zając i Michaś.

DZIEŃ KOSZULI W KRATĘ  2008
Powitanie wiosny 2008.

ZBYTKI i ZABYTKI - Bocheniec 2007
Bałagan z 4 dni

I znowu udało się przybyć do miejsca gdzie horyzont wklęsa. Bocheniec tego roku przywitał nas trochę chłodniej niż zwykle, ale i lato tego roku skąpiło ciepła. Ale to chyba tylko pierwszy czwartkowy wieczór wydawał się taki po podróży-ucieczce z "wielkiego miasta". Potem było już tak jak zawsze: wesoło. Znów udało się przejść kawałek świata wokół ośrodka i dokonać kilku ciekawych odkryć po latach. Okazało się np., że w Bolminie ruiny dworu o których ktoś kiedyś coś tam słyszał naprawdę istnieją ;).  Zamek w Chęcinach wciąż stoi, Wierna rzeka snuje się leniwie a sklep koło Czubatki jest długo czynny i nawet w niedzielę pracuje :). W tym roku nad fontannę przybyli:
Klimek, Grzymas, Otek, Słomka, Sokół, Pablo, Zając i Michaś.

DZIEŃ KOSZULI W KRATĘ - Arab 2007
Powitanie wiosny 2007.

BARKA - Barbórka 2006
Kolejne spotkanie barbórkowe na barce. Tłum geologów, uśmiechnięte buziaki i morze piwa.

MUNDIALEJRO- Bocheniec 2006
Dzień Pierwszy > Dzień Drugi > Dzień Trzeci
> Dzień Czwarty > dodatkowe
Mundial był znowu nieudany dla Polaków, ale za to wyjazd do Bocheńca był zwycięski. Nie dość, że był to jak do tej pory najdłuższy pobyt w ulubionym hotelu (3 wieczory - na koszulce jest więc błąd - powinno być 29 czerwca - 2 lipca) to pokonano piłkarską drużynę młodzieży geologicznej (podobno 3:2) oraz zdobyto (no czasami niewielkimi siłami ;) całkiem spore połacie terenu wokół bazy naukowej (Małogoszcz, Chęciny, Bolmin, Zajączków, Miedzianka, Polichno). Skład był trochę przetrzebiony z przyczyn niestety od nas niezależnych, ale na "metę" przybyli:
Klimek, Grzymas, Otek, Słomka, Pablo, Zając i Michaś.

DZIEŃ KOSZULI W KRATĘ - Arab 2006
Powitanie wiosny 2006.

BARKA - Barbórka 2005
Spotkanie na barce w ramach obchodów Barbórki. Stawiło się dużo ludzi z wielu roczników. Było dużo piwa, dużo śmiechu i dobrego, geologicznego klimatu.


WYCIECZKA NA PÓŁNOC - Okliny 2005
Spotkanie w Oklinach na rancho Beronki i Siwego. Wśród gości znaleźli się między innymi: Baltona z Moniką, Boro z Edytą, Szymon z Basią, Ewa, Janek, Zając, Wojtek (kolega Borka z podstawówki :) oraz kilka osób bez geologicznej przeszłości.

"AUT BIBAT, AUT ABEAT " *- Bocheniec 2005
Dzień Pierwszy > Dzień Drugi > Dzień Trzeci
( * - niech pije albo niech sobie idzie. Cyceron.)
To był dobry rok... Chciałoby się rzec: Litwo - ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie...
Wszystko za sprawą Litwinów, którzy z nocnej wracali wycieczki - zupełnie jak my kilkanaście lat temu.
Tego roku wycieczkę zaliczyło 11 osób (obeszło się bez poprawek):
Edyta, Monika, Baltona, Borek, Grzymas, Otek, Słomka, Sokół, Pablo, Zając i Michaś.


SPOTKANIE 3-MAJOWE - Merlin 2005
Spotkanie majowe.

SPOTKANIE - Lolek 2005
Spotkanie zorganizowane przez ochronkę.

DZIEŃ KOSZULI W KRATĘ - Arab 2005
Powitanie wiosny 2005.

POWRÓT - Bocheniec 2004
Wyjazd po roku przerwy - bardzo długo wyczekiwany - tym razem z jedną tylko kobietą w ekipie:
Justyna, Otek, Robert, Słomka, Pablo, Zając, Klimek i Michaś.


RESSURECTION TIME - Bocheniec 2002
To moim zdaniem najbardziej udany wyjazd (pomimo, że skręciłem nogę :) ). Uczestniczyli w nim:
Justyna, Kasia, Ania, Iza, Aśka, Otek, Robert, Słomka, Pablo, Zając i Michaś.


RELOADED - Bocheniec 2001
Ten rok był rekordowym jak do tej pory w liczbę wycieczkowiczów, których skład przedstawiał się następująco:
Iza, Renata, Kasia, Ania, Aśka, Mała, Izka, Sabaj, Otek, Robert, Słomka, Pablo, Zając i Michaś.

PALEO KONTRATAKUJE - Bocheniec 2000
Wyjazd , na którym było nas najmniej ale w składzie znalazło się aż czterech paleontologów . Skład zespołu to:
Kasia, Ania, Słomka, Czerwony, Pablo, Zając i Michaś.

NOWA NADZIEJA - Bocheniec 1999
Pierwszy wyjazd do Bocheńca w składzie:
Kasia, Ania, Monika, Otek, Robert, Sokół, Darek, Arek i Michaś.

Parapetówka u Docenta
Impreza u Docenta z okazji oblewania nowo wybudowanego domku
Dużo nie pamiętam ale było nas dużo i chyba było fajnie...


 
(c) 2005 by Bloody Mikele alias Michaś